H2H . HOUSE TO HOME DESIGN - ING. ARCH. MARIE KNĚŽÍČEK RYŠKOVÁ
DESIGN
H2HO MNĚINFORMACEPROJEKTYREFERENCEKONTAKT

Aktuality
Ceník služeb
Postup práce
Tipy a rady

Třídenní dovolená
[ 12. června 2012 v 17:25 ]
Vážení klienti a návštěvníci těchto stránek, upozorňuji, že ve dnech 13.-15.6. 2012 jsem na dovolené a nebudu vám tedy k dispozici. Již v pondělí 18.6. mne můžete opět kontaktovat. Děkuji za pochopení a přeji hezký zbytek týdne.

Zachraňme Havířovské vlakové nádraží!
[ 09. ledna 2012 v 22:38 ]
Touto aktualitou vysílám SOS ke všem příznivcům kvalitní architektury a prosím o podporu.

Magistrát města Havířova společně s Českými drahami se rozhodli v současnosti chátrající budovu vlakového nádraží strhnout a na jejím místě postavit zcela nový objekt, jenž bude propojovat autobusovou a vlakovou dopravu. Tato nově navrhovaná stavba však nedosahuje uměleckých kvalit budovy stávající, která byla postavena v šedesátých letech v bruselském stylu a doplněna byla uměleckou výzdobou nastupujícího brutalismu. Je výjimečným odrazem své doby a jako taková si podle mne zasluhuje památkovou ochranu. Představitelé města argumentují tím, že budova je na svůj účel vysoce předimenzovaná a ve špatném stavu, ale místo přemýšlením nad tím, jak budovu obsahově naplnit (jako se tomu děje u jiných historických objektů), se shodli na tom, že bude jednodušší ji srovnat se zemí. Jako architekt s tímto postojem vysoce nesouhlasím a domnívám se, že by bylo na místě, aby se o tak důležitém rozhodnutí jednalo s veřejností, jak odbornou, tak laickou. Nové využití budovy by se mohlo stát předmětem architektonické soutěže a neméně zajímavé by jistě bylo dát podnět ke zpracování projektu studentům fakult architektury, kterých je v naší zemi několik.

Pokud jste se dočetli až sem a chcete se dozvědět více o tomto tématu, přečtěte si, prosím, článek, který pro archiweb napsal můj bývalý spolužák arch. Guzdek, a případně podpořte petici za záchranu nádraží, na kterou tento článek odkazuje.

Děkuji vám, že jste této výzvě věnovali pozornost a pevně věřím, že boj s "vyšší mocí" ještě stále není prohraný...

Nové projekty
[ 07. ledna 2012 v 21:06 ]
Pozdě ale přece, přidala jsem na stránky několik projektů z konce minulého roku. Naleznete je v sekci Realizace.

Vzhůru do nového roku
[ 07. ledna 2012 v 21:05 ]
Milí návštěvníci těchto stránek, vítám vás v novém roce. Když se ohlédnu zpátky k roku 2011, musím uznat, že to byl rok velmi intenzivní. Za těch 12 měsíců jsem měla možnost - a bylo mi ctí - spolupracovat se spoustou zajímavých a milých klientů a společnými silami jsme vytvářeli nové a příjemné bydlení.

Mým cílem je dávat domům a bytům formu - od těch nejdůležitějších konstrukcí až po poslední detail. Ale teprve jejich obyvatelé jsou schopni jim vetknout obsah - udělat z domů domovy...

Proto vám všem do nového roku přeji, aby vaše bydlení bylo pohodové a radostné, naplněné láskou, bezpečím... a v neposlední řadě aby vás také bavilo! :-)

Vánoční přání
[ 24. prosince 2011 v 15:02 ]
Radostné a klidné prožití vánočních svátků a do nového roku 2012 pevné zdraví, mnoho úspěchů a životního optimismu Vám přeje Ing. arch. Marie Ryšková

Vánoční prázdniny
[ 18. prosince 2011 v 12:00 ]
Vážení klienti, upozorňuji vás na svoji nepřítomnost v době od 19. 12. do 4. 1. z důvodu vánoční dovolené. Všem vám přeji krásné a příjemně prožité svátky, v novém roce hodně úspěchů a pevné zdraví a v lednu se s vámi budu těšit opět naviděnou.

Podzimní prázdniny
[ 26. října 2011 v 19:55 ]
Upozorňuji klienty na dovolenou ve dnech 27. a 28. října, kdy nebudu k dispozici, a to ani prostřednictvím internetu. Všem přeji hezký, byť zatím trochu zamračený, podzim a v příštím týdnu se opět těším na spolupráci s Vámi.

Designblok 2011
[ 26. října 2011 v 19:48 ]
Začátkem října se v Praze uskutečnil 13. ročník Dnů designu - Designblok 2011. Letošní ročník byl dle mého názoru velice povedený, vystavovatelé nabídli spoustu zajímavých nápadů, oceňuji zejména hlavní expoziční prostory, které byly daleko lépe zvládnuté, než loni. Načerpala jsem zde mnoho inspirace pro svou práci a již se těším na příští ročník!

Novinky na webu
[ 10. října 2011 v 00:19 ]
Na web byly přidány nové práce, naleznete je v sekci Realizace.
Vzhledem k častým dotazům ohledně úprav dispozic vašich bytů jsem tuto činnost přidala jako samostatnou položku do ceníku. Orientační ceny služeb naleznete v záložce Informace.

Rozhovor pro MF DNES
[ 09. října 2011 v 21:31 ]
V nedávné době jsem si povídala s redaktorkou MF DNES o bydlení a navrhování interiérů. Článek vyšel v realitní příloze pro Brno. Bohužel vzhledem k vyhrazenému prostoru byl redakčně poněkud zkrácen. Přečíst si jej můžete zde.