H2H . HOUSE TO HOME DESIGN - ING. ARCH. MARIE KNĚŽÍČEK RYŠKOVÁ
DESIGN
H2HO MNĚINFORMACEPROJEKTYREFERENCEKONTAKT
Domeček od paní architektky kompletně navržený je prostorný, vzdušný, s hodně úložnými prostory. Moc jí za to děkujeme, bydlí se nám v něm moc hezky, jsme moc spokojení a to také se spoluprací s ní.
Manželé Drimlovi


Přizvání architektky Ryškové ke spolupráci naprosto změnilo náš pohled obecně na roli architekta v procesu rekonstrukce bytu, domu, či jakéhokoli prostoru, zvláště jedná-li se o prostor pro vlastní život, vlastní rodinu. V našem případě se jednalo o kompletní rekonstrukci bytu 3+1 ze 70.let 20.st. o velikosti asi 70m2, který měl dále sloužit  čtyřčlenné rodině. Samozřejmě jsme se i my sami pokoušeli představit si a laicky projektovat budoucí podobu svého vysněného bytu. Hodiny jsme trávili diskuzemi a malováním našich představ v nejrůznějších volně přístupných programech a aplikacích. Když nám ale představila své plány architektka Ryšková, doslova nám spadla brada.  Takové možnosti využití prostor by nás zkrátka NIKDY nenapadly. Díky tomu jsme z bytu doslova "vyždímali" každý centimetr čtvereční k praktickému využití, ve finále jsme vlastně díky paní Ryškové získali byt větší! Spolupráce probíhala ve dvou krocích. V prví fázi jsme řešili půdorys bytu, tedy rozložení pokojů, změny příček aj. Z mnoha vypracovaných variant jsme vytvořili konečnou kombinaci toho, co nám nejvíce vyhovovalo.  Fáze druhá původně ani nebyla plánovaná, ale poté, co jsme byli naprosto spokojeni s řešením půdorysu bytu, rozhodli jsme se svěřit paní Ryškové i řešení samotného interiéru bytu ve smyslu barevného ladění, návrhu vestavného nábytku, osvětlení aj. K tomu přistoupila architekta velmi citlivě a vždy s ohledem na to, jak žijeme, co se nám líbí, které kusy nábytku a dekorací jsou pro nás podstatné, jaké barvy jsou nám příjemné atd.  Kromě přínosu pro náš osobní život, který teď žijeme v příjemných a praktických prostorách, vnímáme i pozitiva ekonomická, protože se po provedených změnách zvýšila hodnota bytu jako takového. Spolupráce s architektou Ryškovou byla rozhodně jedna z našich nejlepších životních investic. 
Klienti z Brna


Paní architektka  Kněžíček-Ryšková vždy přesně vystihla naši představu a vnesla do ní své zkušenosti a talent. Ať už se jednalo o dětské pokoje, obývák, chodbu, a další. S citem řešila každé naše zadání, a to nás neskutečně bavilo. Pokaždé jsme se nejvíce těšili na prvotní nástřel návrhu, který jsme pak společně rozebírali. Za její návrhy a rady jí moc děkujeme a vřele ji doporučujeme všem dalším zájemcům.
Klienti z Jiříkovic


S paní architektkou se spolupracovalo pěkně a naprostou většinu jejích nápadů jsme na stavbě využili.
Klienti z Telnic