H2H . HOUSE TO HOME DESIGN - ING. ARCH. MARIE KNĚŽÍČEK RYŠKOVÁ
DESIGN
H2HO MNĚINFORMACEPROJEKTYREFERENCEKONTAKT

Interiér
Stavba
Interiéry RD Praha

Rok: 2012 - 2015
Lokalita: Praha - Libeň

Předmětem práce byl v průběhu času návrh interiéru několika samostatných místností.

V první fázi byl řešen dětský pokoj nacházející se v podkroví, který skýtal různá omezení - šikmá střecha ze dvou stran, dveře v sešikmeném rohu místnosti, nosný sloupek uprostřed dispozice, výrazný dekor a barevnost podlahy. Výsledkem řešení je prostor rozdělený na dvě části - hrací a odpočinkovou - který nabízí spoustu úložných prostor. Díky univerzální barevnosti a rozměrům nábytku pokoj poroste dál s dítětem, stačí pouze vyměnit dekorace.

V další fázi projektu se řešil druhý dětský pokoj opět se stejnou podlahovou krytinou a šikmým prvkem střechy. Ten byl využit k ozvláštnění pokoje a stala se z něj knihovna. Zbytek nábytku je řešen v nadčasovém duchu.


Oba pokojíčky jsou doplněny designovými tapetami a doplňky z dílny českého studia Lavmi.


Třetí řešenou místností byl obývací pokoj, kde bylo potřeba vizuálně navázat na již realizovanou kuchyňskou linku a úklidovou skříň. Barevnost tedy vychází z těchto zásadních prvků. Dispozičně byl prostor navržen tak, aby na sebe funkce (kuchyně, jídelna, obývací kout) navazovaly a zároveň si každá zachovala dostatek prostoru a soukromí.
foto-realizace01
foto-realizace02
foto-realizace03
foto-realizace04
foto-realizace05
foto-realizace06