H2H . HOUSE TO HOME DESIGN - ING. ARCH. MARIE KNĚŽÍČEK RYŠKOVÁ
DESIGN
H2HO MNĚINFORMACEPROJEKTYREFERENCEKONTAKT

Interiér
Stavba
Interiéry bytu Maloměřice

Rok: 2019
Lokalita: Brno - Maloměřice

Předmětem práce byl návrh interiérů do novostavby bytu 3+kk v Maloměřicích. Klienti si přáli moderní interiér, vzdušný obytný prostor s pracovním místem a koutkem pro hru dětí, ložnici s velkým lůžkem, kam by se vešla celá rodina, a dětský pokoj s jedním lůžkem, který lze později rozšířit o druhé lůžko, a s lezeckými hracími prvky.
Společenská část bytu - kuchyně s jídelnou a obývací částí - byla navržena na míru tak, aby na sebe veškerý nábytek designově navazoval a tvořil jeden celek. Linka byla navržena do tvaru U, která využívá maximum prostoru a odděluje kuchyňskou část od části relaxační, z druhé strany jsou navrženy police na hračky. Na linku navazuje jídelní část. Obývací kout je řešen v klidové části a v návaznosti na lodžii. Co se nábytku týče, byla navržena jedna velká otevřená sestava na knihy, zbytek skříněk je uzavřených, v minimalistickém designu, takže působí nadčasově a neutrálně. Klienti si tak interiér mohou dotvořit barevnými doplňky podle vlastních představ.
Ložnice byla řešena s ohledem na to, že celá rodina často spává společně. V přední části je prostorná šatna a celý zbytek místnosti pak zaujímá na míru vyrobená postel s úložnými prostory. Díky snížení podhledu, užití závěsu a velkoformátové obrazové tapety celý prostor působí útulným, uzavřeným dojmem.
Dětský pokoj byl řešen s ohledem na to, že se počet dětí pravděpodobně bude v průběhu času měnit. V projektu s tím bylo počítáno a nábytek - který je v tomto případě z důvodu finanční úspory navržen typový - byl vybrán tak, aby bylo možno jej přesouvat, skládat různě na sebe, přidat druhý stůl a druhou postel a stále vše bylo kompatibilní a do pokoje se vešlo. Pokojíček je doplněk hravým dekorem s motivy hor, což je oblíbené místo celé rodiny.