H2H . HOUSE TO HOME DESIGN - ING. ARCH. MARIE KNĚŽÍČEK RYŠKOVÁ
DESIGN
H2HO MNĚINFORMACEPROJEKTYREFERENCEKONTAKT

Interiér
Stavba
Interiéry RD Těšany

Rok: 2013
Lokalita: Těšany

Předmětem práce byl návrh dispozičního uspořádání a designového pojetí obývacího pokoje s jídelní částí v přízemí rodinného domku a dále návrh dětského pokoje v patře.
Klíčovou úlohou v obývacím pokoji bylo vyřešení hluché střední části, která vznikala neúplným využitím plochy místnosti vzhledem k jeho výrazně délkové proporci. Zde byl proto vytvořen čtecí koutek s velkou knihovnou a pohodlným křeslem, a také prostor pro rostliny. Aby místnost působila opticky rozčleněná, byl ve střední části (v návaznosti na knihovnu) snížen podhled, do něhož je zabudované osvětlení. Obývací a jídelní kout byly ponechány na původní pozici, v návaznosti na další funkce (kuchyně, terasa) a byly řešeny pouze po stránce designové. Požadavkem klientů bylo přírodní ladění, které působí útulně a nadčasově a je možné je doplnit jakýkoli barevným akcentem.
Návrh dětského pokoje, který má půdorys do tvaru L a dvoje dveře, byl koncipován tak, aby bylo možno do něj časem nastěhovat další dítě a případně jej později zcela rozdělit na dva samostatné pokoje. Klíčovým bodem tedy bylo vyřešit umístění nábytku pro všechny tři modelové situace a z nich pak vyjít při návrhu rozměrů a designu konkrétních kusů tak, aby byly univerzálně použitelné a až do školního/teenagerovského věku a nevznikaly tedy další investice. Jedinými dětskými motivy zde jsou doplňky ve formě tapet a textilií, které je možno jednoduše podle potřeby vyměnit.